פרויקט בן-יהודה

איך לעזור?

 

 

דף זה מפרט דרכים שבהן תוכלו לעזור לפרויקט בן-יהודה: הקלדה, הגהה, תרומת ספרים, ותרומה כספית.

בנוסף, ניתן להתנדב במסגרת צוותי העריכה והתיאום של הפרויקט, כמפורט כאן.

כללי

  • רכזת המתנדבים (הילה לוי) מרכזת את פעילות המתנדבים השונים, ומתווה תכנית פעולה כללית.  תכנית זו אינה קשיחה, ואנו משתדלים להתאים לכל מתנדב את סוג התרומה הנוח לו, ואת החומר המענין אותו.
  • התנדבות לפרויקט היא הבעת רצון, ואינה גוררת עמה כל התחייבות.  ניתן להשקיע זמן ומאמץ גם בכמויות ובתדירויות נמוכות ביותר.  גם אם תרמתם הרבה זמן בחודש מסוים, לא יידרש מכם להתמיד באותו קצב, ולא יוכתבו לכם מועדי הגשה.
  • כל העבודה המתבצעת במסגרת פרויקט בן-יהודה תהא על בסיס התנדבותי.  איש אינו מקבל גמול כספי על השקעת זמנו ומרצו.  כל המתנדבים זוכים לאזכור שמם בדפי המחברים שאת יצירותיהם עזרו להפיק (לדוגמה, ראו דף שירת רחל).
  • רכז הפרויקט שולח מספר פעמים בשנה עדכון למתנדבי וידידי הפרויקט, באמצעות רשימת דיוור.  אם ברצונכם להצטרף לרשימת הדיוור (אין חובה להתנדב כדי להצטרף לרשימה), שלחו דואל לכתובת editor@benyehuda.org  ובנושא ההודעה, כתבו subscribe.

הקלדה

חלק הארי של העבודה הכרוכה בפרסום יצירות במסגרת פרויקט בן-יהודה הוא הקלדת היצירות.  מדובר בהקלדה של טקסט עברי באמצעות מעבד תמלילים (בד"כ Microsoft Word).  מאמץ מיוחד דרוש להקלדת טקסט מנוקד (שירה, בעיקר), משום שאת הניקוד יש להעתיק במדויק, והקלדתו דורשת זמן רב.  אנו מצפים ממתנדבי הפרויקט העוסקים בהקלדה לעבוד בזהירות, להגיה את הקלדתם, ולהפיק טקסטים באיכות הקלדה טובה עד טובה מאוד.

 

חיברנו הסבר קצר על השימוש בניקוד במעבדי תמלילים למערכות ההפעלה מסדרת Windows.

 

 

Also available is an English explanation about Hebrew Diacritics in Microsoft Windows and in UNIX environments.

 

אם אתם מוכנים לסייע לנו בהקלדה, או רוצים לברר פרטים נוספים, עיינו בהנחיות ההקלדה, ואז כתבו אלינו וציינו אם תעדיפו להקליד סיפורת ומאמרים או שירה מנוקדת.  אם יש לכם העדפה ליוצר מסוים, ציינו אף זאת.

 

הגהה

לאחר הקלדת טקסט, אנו מסבים אותו לדף Web ומוסיפים אותו לתוכן האתר.  על אף שאנו משתדלים להקפיד על רמת הקלדה גבוהה, כמצוין לעיל, לא מן הנמנע שייפלו שגיאות הקלדה בגרסאות האקלטרוניות שאנו מפרסמים.  על-כן אנו שואפים להגיה את כל החומר באתר מול מקור מודפס.  בטקסט מנוקד, יש להגיה בדקדקנות גם את הניקוד.

 

אם אתם מוכנים לסייע לנו בהגהה, ויש לכם עין טובה ורגישות לדיוק, כתבו אלינו.

 

תרומה כספית

כל עבודת ההקלדה, ההגהה והעריכה בפרויקט נעשית בהתנדבות וללא קבלת תמורה. עם זאת, יש לנו הוצאות דיוור צילום והדפסה, וכן הוצאות חומרה (סורקים, דיסקים קשיחים, תקליטורי גיבוי). כספי תרומתכם מועברים לחשבון העמותה למחשוב ספרות עברית (מס"ע) וישמשו אך ורק צרכים אלו.

 

אנו מקבלים תרומות באמצעות האתר לתרום.קום, שנותן שירות מאובטח ואמין.

 

לחצו כאן על מנת לתרום. (כל סכום יתקבל בברכה; קבלה תישלח בדואר)

 

תודה!

 

בשאלות נוספות, נא לפנות אל אסף ברטוב, בכתובת editor@benyehuda.org

 

חזרה לדף הראשי.